Vali Sonel, Çocuklara Bayram Sevinci Yaşattı

Vali Tuncay Sonel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi çocukları sevindirdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ederek daha anlamlı bir hale getirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yıldönümü, bu yıl da pandemi sebebiyle buruk kutlanacak.

Vali Tuncay Sonel, pandemi dolayısıyla kutlama programlarının yapılamayacağı bu yılki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, çocukların bayram sevincine ortak olmaya çalıştı.

Güne, Faruk Furtun Anaokulunda düzenlenen 23 Nisan etkinliğine katılarak başlayan Vali Tuncay Sonel, burada çocuklara çeşitli hediyeler vererek, bayramlarını kutladı.

Daha sonra Altınordu ilçesinde ikamet eden 3 ayrı aileyi ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, evlerde bulunan otizm ve ortopedik engelli çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, onlara da çeşitli hediyeler verdi.

İlk ziyaretini Cumhuriyet mahallesinde yaşayan 5 yaşındaki Otizmli Muhammet Ali Uzun’a yapan Vali Sonel, aileden Muhammet’in durumu ile ilgili detyalı bilgi aldı.

Otizmli Muhammet Ali’ye balon, Türk bayrağı ve çeşitli hediyeler vererek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Vali Sonel, “Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onlarla birlikte olmak bizi son derece mutlu ediyor. Arkadaşlarımızla birlikte ziyaret edelim, çocuklarımızla tanışalım istedik. Pandemi sonrası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız” diye konuştu.

İkinci ziyaretini Akyazı mahallesinde ikamet eden Otizmli 8 yaşındaki Mert Otur’a yapan Vali Tuncay Sonel, Mert ve ailesiyle bir süre sohbet ederek, hatırlarını sordu.

Vali Tuncay Sonel, Mert ile 3 yaşındaki kız kardeşi Elif’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, onlara da balon, Türk bayrağı ve çeşitli hediyeler verdi.

Vali Sonel’in elindeki balonları görünce sevinç çığlıkları atan Otur ailesinin 3 yaşındaki kızı Elif’in mutluluğu fotoğraf karelerine yansıdı.
Vali Sonel de, balonlarla birlikte gönlünce eğlenen küçük kıza zaman zaman eşlik eşlik ederek, mutluluğuna ortak oldu.

“Çocuklarımızın yüzünün gülmesi bizim için çok önemli “diyen Vali Sonel, “Yarın 23 Nisan, pandemi dolayısıyla evlerde olacağız. Bizler istedik ki, bugün çocuklarımızı ziyaret edelim ve bayramlarını şimdiden kutlayalım. ‘Hatırlanmak Birgün Değil, Her Gün’ projemiz kapsamında da Kaymakamlarımız, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanlarımız, muhtarlarımız ve görevli tüm arkadaşlarımız her daim sahadalar ve bu ziyaretleri gerçekleştiriyorlar” dedi.

Otur ailesi de ziyaret dolayısıyla çok memnun olduklarını dile getirerek, Vali Sonel’e teşekkür ettiler.

Otizm hastası 8 yaşındaki Mert ile yakın bir diyalog kuran Vali Sonel, makam aracına binmek isteyen Mert’in bu isteğini kırmadı ve makam aracıyla bir tur attırdı.

Vali Tuncay Sonel’in hane ziyaretindeki son durağı Karşıyaka mahallesinde oturan 8 yaşındaki ortopedik engeli olan Gizem Toraman oldu.

Gizem’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Vali Sonel, bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sordu.

Ziyaret dolayısıyla çok heyecanlandığını ve mutlu olduğunu belirten Gizem Toraman, ablası için bilgisayar talebinde bulundu. Vali Tuncay Sonel, Gizem’in talebinin anında yerine getirilmesi talimatını verdi.

Vali Tuncay Sonel, ziyaretler sırasında mahallelerde bulunan çocuklarla da yakından ilgilenerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı. Balon, bayrak ve çeşitli hediyeler verdi.

Vali Tuncay Sonel, ayrıca mahalle sakinleri ile de sohbet ederek, hal ve hatırlarını sordu.

HABER: ALİ YAZAN

Takip ET

Facebookta Twitterda WhatsApp Mesaj