TYGD SİYASİ İŞLER KURUL BAŞKANI ABP GENEL BAŞKAN YRD. AHMET BAYER OLDU

Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD) şube kurulları başkan ve yönetim atamaları devam ediyor. Siyasi İşler Kurul Başkanlığı’na Adalet Birlik Partisi Bursa İl Başkanı Ahmet Bayer getirildi.

TYGD gibi bir dernekte siyasi işler gibi bir görevi üstlenmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği Siyasi İşler Kurul Başkanı Ahmet Bayer: “ Zor bir görevi üstlendiğimi biliyorum, derneğin yapısı, hedef ve ilkeleri tartışılmaz. Bu kadar geniş çaplı bir faaliyet alanına sahip bir derneğe, bir alternatife Türkiye’de ihtiyaç vardı. Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği yapacağı çalışmalarla ses getirecek, büyük projeleri olan bir oluşum. Bu oluşumun içerisinde  olduğum için çok mutluyum” dedi.

Dernek yönetiminin geleceği için en önemli ve aynı zamanda en zor kararlardan bir tanesinin Siyasi İşler Kurul Başkanlığı olduğunu belirten Başkan Yayla: “ Aktif siyasetin içerisinde yer alan bir arkadaşımızın bu görevde olmasının avantajları olduğu kadar dezavantajları da var. Öncelikle dedikoduya açık bir kapı.Derneğimiz hakkında  taraf algısı oluşturmak isteyen densizler olacaktır. Karalamak isteyen konuşacaktır. Ama şunun altını kalın bir çizgiyle çizmek istiyorum. Şahsımın hiçbir siyasi parti ile bağlantısı yoktur, dernek içerisinde hiçbir siyasi faaliyete kesinlikle müsaade etmem. Terör sevici, vatan hainlerinin yaptığı siyaseti tanımam ve bunların dışında ki tüm siyasi partilere eşit mesafedeyim. Ahmet Bayer başkanımın konuya gösterdiği hassasiyeti biliyorum. Kurulumuzun adı Siyasi İşler, bu kurula her hangi birini başkan yapamazdık. Ahmet başkanım, aktif siyasi hayatını başarı ile sürdüren, kendini topluma ispatlamış bir lider. Bursa’mızın sorunlarını bilen, sorunların çözümü ile ilgili projeleri olan, halkın içinden bir halk adamı. İnanıyorum ki Ahmet Bayer Başkanım derneğimize değer, şehrimize renk olacak. Ahmet başkanımın yapacağı çalışmaları çok önemsiyor kendisine bu görevinde başarılar diliyorum” dedi.

HABER: ÇAĞLAR ERTÜRK

Takip ET

Facebookta Twitterda WhatsApp Mesaj