İYİ Parti’den İstifa eden ilçe başkanı detaylı açıklama yaptı!

İYİ Parti kurucu ilçe başkanı Levent ARSLAN Dün gece sosyal medya hesabından istifa etmişti. İstifa açıklamasına en kısa zamanda gerekli açıklamayı yapacağını söyleyen Arslan Haber kanalımıza açıklamalarda bulundu.

Haber Müdürümüz İsmail YILDIRIM’a konuşan Arslan şunları söyledi.

İYİ Parti benim için çok değerli bir alan, buna karşı 24 haziran ile başlayan parti içerisindeki kaos kardeşlikleri, dostlukları yok etti. Teşkilatlarda bulunan bazı arkadaşlar koltukları uğruna kuruculara takındıkları itibarsızlaştırma ve dışlama politikaları bir türlü bitmedi. Hep genel Başkan Sn. Akşener’den hamle bekledim. Geçen hafta canımı ( ABLASI) trafik kazasında kaybettim. Benim aldığım koltuklarda oturanlar, il başkanı olmasında payım olanlar taziye bile yapmadılar. Çünkü hırsları her şeyin önüne geçti. Parti muhalefet yapıyor gibi görünse de sadece mevcut konumunu korumaya çalışan bir yapıya dönüştü. Kuruluş ilkelerinden çok uzakta bir yapı haline geldi. 3 senelik bir partide kurucularının çoğunun ya istifa yada benim gibi kenarı çekildiğini araştırırsanız görürsünüz.

MÜCADELE ETTİK AMA GENEL MERKEZ KÖR VE SAĞIR

Parti içerisinde mücadele ettiniz mi?

Evet genel merkeze yazılar yazdık, sözlü olarak ta ulaştık ama ne yazık ki ahtı vefa kalmamış dinleyen de yok. Facebook sayfaların dan il başkanlarını değerlendiren bir teşkilat başkanı var. Ben şahsım olarak genel merkezde yapmış olduğum görüşmelerde içeride bir çok insan küstü sadece bu insanları bir araya getirin dediğimde bana da facebook ta il başkanının resimlerini gösterdiler. Mücadele edebilmek için önce parti içerisinde demokrasi olması lazım. Ne yazık ki parti içerisinde tabanı korumak için her konuşanı Ak Partiye avantaj sağlıyor söylemini kullanıyorlar. Halbuki asıl avantajı bu kişiler sağlıyor.  Öz evladım gibi baktığım İYİ Partide yaşanan süreç gerçekten de şahsımı derinden yaraladı. Mücadele edebilmek için , mücadele edebilmeye değer ilkeler olması lazım.

İSTİFANINIZ NEDENİ 104 GENERALE DESTEK OLMAKMI?

Tabiki de değil. Partinin yine trol tayfaları ve fanatikleri algı yoluna gidiyor. Başta dediğim gibi partide saten 24 haziran ile başlayan 31 Mart ile tavan yapan ve finali aslında büyük kongrede gören bir çatlama var. Ben sürecin en başından bu yana hep içerisinde oldum. Geldiğimiz noktada iktidar partisinin lideri gibi uslup ile  takınmasıdır. Generallerin açıklamaları kendilerini bağlar. Onlara verilecek bir çok cevap varken aynı İYİ Parti tabanına bulaşan dilin genel merkezde , hatta genel başkanda da nufus ettiğini gördüm. İstifa kararım da dün yapılan açıklamanın payı % 1’dir. Ama bazı arkadaşlar saygı çerçevesini unuttukları için yine algı peşindeler. Ben kendimi biliyorum. Parti içerisinde yaşanan sürecide biliyorum. Tabanından bir haber olan İYİ Parti ektiğini biçiyor. Yarın bu dil emin olun ki onları da vuracak göreceksiniz.

ÜMİT ÖZDAĞ YADA BAŞKA BİR OLUŞUMDA OLACAKMISINIZ?

Ben siyasete bir dava şuuru , bir milli mücadele olarak baktım hayatım boyunca. Ülkeme hizmet etmenin başka bir yoluydu. İYİ Parti ile yaşadığım süreç şahsımı hep çok yıprattı, hem de çok yordu. Evinizden, ailenizden yaptığınız onca fedakarlığın karşılığı koca bir hiç. Sadece biraz saygı aslında herşeyi ayakta tutabilirdi. Aktif siyasi hayatımı sollandırdım. Bundan sonrada siyasette olmayı düşünmüyorum. Sadece 1 oyu olan bir vatandaş olarak vatandaşlık görevimi yapacağım. Siyasette ne yazık ki çözüm üreten, öneri sunan, proje geliştirenlere şuan yer yok. O yüzden istifamda hiç bir parti yada oluşum sebebim olamaz dedi.

Haber               : Haberkurttv

Haberi Yapan: İSmail YILDIRIM

Takip ET

Facebookta Twitterda WhatsApp Mesaj