Diyarbekirspor Kulübü Şehit edilen İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın Kabrini ziyaret etti

ÜÇÜNCÜ Lig 1’inci Grup’tan 2’nci Lig’e yükselen Diyarbekirspor’da yöneticiler, teknik heyet ve oyuncular; Diyarbakır’da 24 Ocak 2001’de düzenlenen silahlı saldırıda 5 meslektaşıyla şehit edilen İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın Sakarya’nın Hendek ilçesindeki kabrini ziyaret etti.

Diyarbekirspor yöneticileri, teknik heyeti ve oyuncuları, şehidin kabri başında Türk bayrağı açarak dua etti.

‘SÖZÜMÜZÜ TUTTUK, HUZURLUYUZ’
Diyarbekirspor Teknik Direktörü Şenol Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, kupayı şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’a armağan etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Sezon başından beri zorlu bir yarış içerisinde bulunduklarını anlatan Demir, “Ligin başında şehit Gaffar Baba’nın yanına geldiğim zaman futbolcularımla ona ‘Bu kupayla inşallah tekrar yanına geleceğim’ diye söz verdim. Bunun huzuru ve mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

Bu kupayı buraya getirebilmenin herkese nasip olmayacağını ifade eden Demir, şunları kaydetti: “Şehrimize hayırlı olsun. Buradan şehit Emniyet Müdürümüz Gaffar Baba’yı rahmetle anıyorum. Allah’ım mekanını cennet eylesin. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin, Baba’ya da böyle bir kupayla gelebildiğimiz için mutlu ve huzurluyum.”

Diyarbekirspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Veysi Avşar da “Keşke bu günlerimizi görseydi. Şenol hocamız da şehit Emniyet Müdürümüz Okkan ile beraber uzun yıllar çalıştı. Şehit Ali Gaffar Okkan, Diyarbakırımızın onursal başkanı. Bu kupa ve şampiyonluğu kendisine armağan ediyoruz. Kendisine ve silah arkadaşlarına Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

KAYNAK: HABERKURT TV HABER MERKEZİ

HABER: MEHMET OKUL

Takip ET

Facebookta Twitterda WhatsApp Mesaj