AHMET DAVUTOĞLU NİZİP’TE

Gelecek Partisi genel başkanı Ahmet Davutoğlu Nizip’te ilçe teşkilatının açılışını yaptı.Daha sonra Nizip İlçe teşkilatının organize ettiği yemeğe katılan Davutoğlu burada yaptığı konuşmada;
“Siyasi partiler fikirler ve insan üslubuyla harekete geçer. Yola çıktığımızda ülkemiz her yere karabasan gibi çökmüş bir baskı altındaydı. Çok zor şartlarda örgütlendik. Çok zor şartlarda baskı ortamını aşarak ülkeye korku ikliminin ortadan kalktığı yeni bir iklim sunmaya çalıştık.
Genel Başkan Yardımcılarımız saldırıya uğradı. Az önce bir ilçe merkezimizin de saldırıya uğradığı haberi geldi. Asla provokasyona gelmeyeceğiz. Biz nezaketi şiar edinmek üzere yola çıktık, biz şiddete karşı muhabbeti ortaya koymak için yola çıktık. Hiç kimse konuşmazken biz konuştuk ve işte söylüyorum hiçbir baskı bizi asla durduramayacak, susturamayacak, sindiremeyecek.Sayın Cumhurbaşkanının ifadelerine bakın. Dün toplanması gereken Bilim Kurulu toplantısını erteledi. Türkiye bütün olumsuzluklarda birinci sırada yer alıyor. Vakalar 55 bine dayanınca bir cevap verme telaşına girdiler.
Nisan ayında milli aşıyı geliştirip herkesi aşılayacağız. Dediler ki; 2021’in ilk yarısında bütün ülkeyi aşılayacağız. Şu anda iki aşıyı da olmuş 7,5 milyon vatandaşımız var. Yani yüzde 9.
Bilim Kurulu toplantısının ertelenmesinin maksadı açıktır. Muhtemel ki ramazanın ilk haftasında mutlak kapanma kararı alınabilir. Kapanma kararı zaruridir artık. Buradan Bilim Kurulu’na bir bilim adamı olarak sesleniyorum: Eğer sözleriniz dinlenmiyorsa orada durmayı reddedin.

HABER: MUSTAFA GÖREN

Takip ET

Facebookta Twitterda WhatsApp Mesaj